
Fanta is een van de bestverkochte frisdrankmerken ooit. Snappen we, want dit fantastische oranje drankje is niet meer weg te denken bij verjaardagen. Vroeger ging er rond dat je een rijke fantasie kreeg als je Fanta dronk. Lees hier alles over de geschiedenis van het oranje drankje en bekijk een nostalgische reclame.
Heb jij ooit Fanta gedronken? Dan heb je grote fantasie!
De naam Fanta is afgeleid van de Duitse woorden ‘fantastisch’ en ‘fantasievoll’ (fantasierijk). Het ‘fantastische’ drankje werd daarom vooral gedronken door creatievelingen. De frisdrank was al sinds zijn ontstaan in 1940 ongekend populair. Destijds bestond het drankje voornamelijk uit appelpulp en wei. Het smaakte toen nog niet zoals wij dat kennen. Pas in 1955 werd ‘Fanta’ geïntroduceerd in Italië. Sinds er in Napels lokale citrus ingrediënten aan het drankje werd toegevoegd, heet het drankje Fanta Orange. De smaak is niet meer aangepast.
Geschiedenis van Fanta
We konden er helaas maar kort van genieten. Tijdens de Tweede Wereldoorlog was het drankje verkrijgbaar in Nederland. Toen na de bevrijding Coca-Cola prioriteit kreeg, was Fanta niet meer te verkrijgen in Nederland. Pas in 1960 werd het drankje geherintroduceerd. Het drankje beviel zo goed, dat deze in ‘69 het bestverkopende drankje ter wereld werd.
Nostalgische reclame
Met Fanta was het niet erg om dorst te hebben. Fanta had eigenlijk helemaal geen reclame nodig, maar deze werd toch gemaakt. Kan jij de volgende reclame nog herinneren? “Hier ergens in de zee, ligt een schat die niemand weet. Kijk is daar iets te zien, dus duiken we erin en misschien ben jij de eerste die wat vindt heeft zoiets lekkers wel verdiend.
De tekst gaat onder de video verder >>
Kan jij deze reclame nog herinneren en dronk jij dit drankje vroeger ook (of nog steeds?) We zijn benieuwd en horen het in de reacties.
Lees ook:
Reacties 1
[…] Fanta, drink je het ook? Bekijk hier deze nostalgische reclame. […]